Producers
Login

JAWORYNA Dwa kotki

Availability: dostępny
Dispatched within: 3 dni
Price: €8.66 8.66
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

1. Dwa kotki
2. Kiciusie mruczusie
3. Lulaj, lulaj, mój syneczku
4. Śpiące dziecko
5. Oj, śpij dziecię, kołyszę cię
6. Luli, luli
7. Dla mojego serduszka
8. Piórko
9. Oj, śpij dziecko bez okrycia
10. Bajkowa
11. Oj, śpijże małe dziecię
12. Dwa kotki

 

Płyta "Dwa Kotki" to 12 kołysanek dla dzieci i dla dorosłych zaśpiewanych w języku ukraińskim. Ciepłe, melancholijne, jazzowo-folkowe profesjonalnie zaaranżowane utwory stworzone przez matkę dla córki, a zaśpiewane już i przez matkę i jej 6-letnią córkę (która stworzyła też kołysankę dla mamy).
Na płycie znajdują się też trzy ukraińskie ludowe kołysanki. Niespodzianką jest obecność w jednym z utworów lidera grupy "ENEJ", Piotra "Lolka" Sołoducha, który z dużym wyczuciem wszedł w nastrój i interpretację solistki, z którą stworzył niepowtarzalny duet.
Cała płyta, choć jak przystało na kołysanki, jest bardzo spokojna, nie ma agresywnie grających instrumentów, nie nudzi jednak słuchacza. Znakomite aranżacje muzyczne, piękne i profesjonalnie zagrane i nagrane, a także wyśmienicie zmiksowane. Nad całością panuje wokalistka, która z dużym wyczuciem bawi się swoim pięknym głosem, używając jego różnych barw, od spokojnego, poprzez pełny aż do białego, wiejskiego śpiewu.
Całości dopełnia piękne wydanie płyty, w tym dołączonej 28 stronicowej książeczki z tekstami kołysanek w języku ukraińskim i polskim którym towarzyszą piękne rysunki.
Płyta dla dzieci do usypiania, dla dorosłych do uspokojenia po ciężkim dniu, dla wszystkich dla pięknej muzyki i wrażeń.

 

skład zespołu:
Anna Kurak – wokal
Ksenia Rachwalska - wokal (1, 2, 4, 7)
Piotr "Lolek" Sołoducha - wokal (3)
Rafał Mędlewski - instrumenty klawiszowe (1, 2, 4, 6-10, 12), gitara akustyczna (1, 4, 9, 12), djambe (8), sample (1, 2, 4, 6, 8-10, 12)
Edyta Czerniewicz - wiolonczela (1, 3-6, 10, 12)
Olga Honowska - skrzypce (1, 4, 6, 9, 12)
Wojciech Kucharski - gitara elektryczna (9), gitara akustyczna (1, 2, 4, 6, 8, 10, 12), gitara klasyczna (8)
Marcin Krzyżanowski - akordeon (3)
Maciej Cierliński - lira korbowa (11)

JAWORYNA (Anna Kurak) - ukraińska śpiewaczka urodzona w Polsce. Na serio śpiewa od 1990 r., kiedy zajęła III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "Złote Trembity" w Truskawcu na Ukrainie.
Od początku śpiewa przede wszystkim własne utwory w języku polskim i ukraińskim, poczynając od poetyckiej piosenki autorskiej poprzez próby pop-jazzowe do połączeń folkloru ukraińskiego z muzyką współczesną, taką jak trans-acid-jazz.
Najbardziej lubi łączyć właśnie folkowy vocal (folk ukraiński) z muzyką współczesną. Śpiewu uczyła się u Tadeusza Konadora.
Do 1997 r. prowadziła karierę solową, wtedy wydała autorską kasetę "Bez Tebe", nagraną z profesjonalnymi muzykami (między innymi: Piotr Rodowicz, Robert Majewski, Wojciech Morawski).
W 1997 r. związała się z grupą Natenczas (rock), a następnie w 1998 r. uczestniczyła w zakładaniu grupy ETNOoS (trans-acid-jazz + folk ukraiński), w której śpiewała do 2004 r. z muzykami takich grup jak DAAB, TRANSMISSJA, PATI YOUNG, T.LOVE.
Wielokrotnie śpiewała na festiwalach kultury mniejszości narodowych w Polsce i kultury ukraińskiej.
Brała udział w różnych projektach muzyczno-artystycznych na Pomorzu, m.in. w projekcie Zgagafari na Darłowskich Nocach Świętojańskich; w 2006 r. wystąpiła na Festiwalu "MIEJSCE KOBIET" w Słupsku; w 2007 r. zaśpiewała gościnnie na płycie "Ciak Ciak" zespołu Świadomość z Darłowa.

 


wydawca: Konador 2014
nośnik: CD, digipack


 

Product reviews (0)

Currency
Languages
up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl