Special offer
NATACHA ATLAS - Mounqualiba
NATACHA ATLAS - Mounqualiba
€14.41 €10.80
szt.
Producers
Login

Jesus I Trust in You

Availability: dostępny
Dispatched within: 4 dni
Price: €7.46 7.46
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

1. Jesus I Trust in You
2. Lift Me Up, O Jesus
3. Kyrie eleison – Missa Spei
4. Psalm 51: A Prayer of Repentance

5. Alleluia
6. Thanks Be to You, O Lord
7. Sanctus – Missa Spei
8. Agnus Dei – Missa Spei
9. Godhead Here in Hiding
10. Welcome, Bread of Life

11. Beneath the Mantle
12. Hail, Holy Queen
13. Behold the Dwelling of God

14. Alma de Cristo
15. Que tu rostro nuestro Señor

16. Señora, en Ti confiamos
17. I Will Sing to You

„Jesus I Trust in You” to album złożony z kilkunastu znanych i często śpiewanych w języku polskim pieśni liturgicznych pochodzących ze śpiewnika „Niepojęta Trójco”, które wydaliśmy tym razem z myślą o pielgrzymach z całego świata, nieznających naszego języka. Kilkanaście utworów po angielsku, trzy po hiszpańsku i kilka po łacinie: wszystkie razem stanowią skromną, ale bardzo wartościową próbkę odnowy muzyki liturgicznej, która rozpoczęła się w Krakowie w 1985 roku. Ruch odnowy zapoczątkowali dominikanie z Francji oraz wspólnoty takie jak Taizé. Był to zarazem moment, w którym również polscy bracia, z pomocą profesjonalnych kompozytorów i muzyków, zaczęli pisać swoje własne pieśni, a także opracowywać na nowo te, które były już bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji liturgicznej.

Płyta „Jesus I Trust in You” jest zaproszeniem do naszej modlitewnej wspólnoty, do liturgicznego śpiewu, który jest jedną z piękniejszych form modlitwy, jaką praktykujemy na co dzień.

Nad realizacją projektu czuwał Hubert Kowalski – dyrygent, chórmistrz i kompozytor, współpracownik Chóru Polskiego Radia, który zgromadził zespół wokalno-instrumentalny złożony z osób na stałe zaangażowanych w śpiew liturgiczny w Bazylice Trójcy Świętej w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku – spotkanie wierzących z niemal każdego zakątka świata stało się niepowtarzalną okazją do podzielenia się tym co najcenniejsze w naszych lokalnych wspólnotach.
Pieśni nagrane na płycie  były wykonane w czasie Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Światowych Dni Młodzieży na Arenie Miłosierdzia. Chcemy, żeby płyta była nie tylko miłą pamiątką przeżytych w Krakowie chwil, ale także zachętą do wykorzystania tych pieśni w liturgii sprawowanej w Kościele powszechnym.

W nagraniu udział wzięli:
Wokaliści: (soprany) Agnieszka Bielecka, Anna Rusek, Beata Stoch, Klementyna Zygmunt, Aleksandra Żychowska, (alty) Kama Hawryszków, Helena Kieferling, Barbara Kucharska, Olga Romejko, (tenory) Mateusz Kucharski, Mikołaj Niżegorodcew, Andrzej Ojczenasz, (basy) Tomasz Czepielik, Mieszko Konarski, Grzegorz Szulik.

Instrumentaliści: Barbara Szpakiewicz (pierwsze skrzypce), Dorota Błaszczyńska (drugie skrzypce), Gabriela Biel (altówka), Marta Fiust (wiolonczela), Jakub Braun (kontrabas), Marta Trzcionkowska (obój), Ireneusz Woźniak (flet), Michał Suchoń (fagot).
Dyrygent: Hubert Kowalski

Nagrano 10, 11 i 30 maja oraz 1 czerwca 2016 w Studio S-5 im. R. Bobrowskiej (Radio Kraków)
Nagranie, miksy oraz mastering: Aleksander Wilk.


label: Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny 2016
nr kat. DOL 019
format: CD, digipack


 

Product reviews (0)

tytuły, które mogą Cię zainteresować
KROKE   Cabaret of Death
KROKE Cabaret of Death
€14.41
szt.
Currency
Languages
up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl