Special offer
Okolice Bluesa 100 % Live  4CD
Okolice Bluesa 100 % Live 4CD
€9.60 €4.79
szt.
RAVI  African Kora
RAVI African Kora
€12.00 €9.60
szt.
Producers
Login

KAPELA MALISZÓW Wiejski Dżez

Availability: dostępny
Dispatched within: 2 dni
Price: €8.39 8.39
quantity szt.
add to wish list

Description

1. Zawiśloczek
2. Dziwok
3. Zapychacz
4. Z Górki Na Mazurki
5. Wiązanka Mazurków
6. Zagrej Mi Muzycko
7. Drewniana Mańka
8. Niechciany
9. Socha
10. Wiejski Dżez
11. Chodzony Bez Celu
12. Chmiel

Jan Malisz - śpiew, basy, akordeon
Zuzanna Malisz - śpiew, baraban, bęben obręczowy
Kacper Malisz – skrzypce

Fenomen ostatnich lat. Rodzinna kapela z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, założona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci, grająca muzykę inspirowaną tradycją swojego regionu - powiatu gorlickiego, w ciągu niespełna trzech lat swojej działalności podbiła cały świat. Grając tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji, koncertuje z powodzeniem na światowych festiwalach - w tym założony przez Petera Gabriela WOMAD w Wlk. Brytanii, Rudolstadt Festival w Niemczech, Rainforest w Malezji, Viljandi Folk Festival w Finlandii, czy jako oficjalna selekcja na targach muzyki świata WOMEX.

Ich drugi album ukazuje się pod tytułem WIEJSKI DŻEZ. Jest w zasadzie kontynuacją stworzonego przez kapelę stylu, który ewoluuje w stronę improwizacji. Jest to płyta, w której ściera się kilka żywiołów: młodość z dojrzałością, tradycja z nowoczesnością, miasto ze wsią. Zawarte w utworach improwizacje Kacpra na skrzypcach, podkreślane dopingującą i energetyczną grą Zuzanny na barabanie, wymykają się trochę z ram wiejskiej tradycji muzycznej, którą cementuje prymitywne basowanie Jana.

Album zawiera kilka utworów tradycyjnych lub inspirowanych tradycją, większość jednak stanowią własne utwory. Kompozycje Kacpra wybiegają w przyszłość a jednocześnie są podbudowane wiejskim stylem, co czyni muzykę ciekawą i niepowtarzalną. Kompozycje Jana są bardziej tradycyjne, chociaż każdy posiada małą furtkę dla zbuntowanych improwizacji Kacpra. Śpiew Zuzi - bardziej dojrzały, pozbawiony już dziecięcej barwy - dopełnia całości

 


wydawca: Unzipped Fly Records 2017
nr kat. UFCD 012
format: CD, digipack


 

Product reviews (0)

Currency
Languages
up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl