Special offer
Producers
Login

Ulf Johansson Werre Trio - Two Hearts

Availability: dostępny
Dispatched within: 1 dzień
Price: €9.60 9.60
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

1. Cyraneczka / A Teal Duck 6:23
2. Ack Värmeland, du sköna / Dear Old Stockholm 7:02
3. Cyt, cyt / Hush, hush   6:58
4. Jag vet en dejlig rosa / I Know a Rose so Comely   7:21
5. W moim ogródeczku / In My Little Garden   5:19
6. Polska efter Hööl-Olle / Polska Dance from Hööl-Olle   3:13
7. Dwa serduszka, cztery oczy / Two Hearts, Four Eyes   9:06
8. Visa från Utanmyra / Song from Utanmyra   3:35
9. Wyszłabym za dziada / I Would Marry an Old Man   4:40
10. Lapp-Nils polska / Polska Dance from Lapp-Nils   4:43

Ulf Johansson Werre - fortepian, puzon (02, 03), wokal (10)
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Wojciech Lubczyński - perkusja

 

Szwedzko-polskie spotkanie muzyki ludowej i jazzu 

Ulf Johansson Werre charyzmatyczny szwedzki multiinstrumentalista, kompozytor i pedagog, absolwent  Royal Music Academy w Sztokholmie, a także stypendysta Uniwersytetu w Pittsburghu, gdzie kształcił się pod okiem Nathana Davisa i Kenny'ego Clarke'a.  Grał u boku wybitnych muzyków jazzowych, m.in:  Mela Lewisa, Hanka Crawforda, Jespera Thilo, Hacke Björkstena, Rolfa Ericsona, Bosse Broberga, Willie’ego Cooka,  Bernta Rosengrena. Studiował także medycynę na Uniwersytecie w Uppsali.
 Jako jedyny muzyk jazzowy w Szwecji posiada tytuł doctora honoris causa, który otrzymał za osiągnięcia w zakresie muzyki i medycyny. Oprócz prowadzenia Uppsala University Jazz Orchestra i występów na scenie, zajmuje się badaniami z obszaru medycyny: wpływem muzyki na zdrowie, a szczególnie oddziaływaniem różnych gatunków muzyki na ludzki mózg. W ubiegłym roku na festiwalu w Tomaszowie Mazowieckim, pojawił się z projektem „Folk Songs", prezentując oryginalne jazzowe aranżacje szwedzkich i polskich melodii ludowych. Na scenie towarzyszyli mu znakomici polscy instrumentaliści: Zbigniew Wrombel (kontrabas) oraz Wojciech Lubczyński (perkusja). Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się 6 września 2019 w ramach 4. edycji Love Polish Jazz Festival.

 

„W 2017 roku  po raz pierwszy zaproszono mnie na Love Polish Jazz Festival w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie nawiązałem nowe przyjaźnie zarówno z organizatorami, jak i polskimi muzykami, a serdeczne i profesjonalne przyjęcie wyzwoliło we mnie radość i poczucie artystycznej swobody w czasie festiwalowego koncertu. Dwa lata później zostałem zaszczycony ponownym zaproszeniem i poproszony o przygotowanie specjalnego projektu złożonego z polskich i szwedzkich melodii ludowych. Kiedy słuchałem przesłanych mi polskich utworów, poczułem, że odzwierciedlają one ciepło, którego doświadczyłem wcześniej. Znalazłem w nich czarującą słowiańską melancholię, która doskonale łączy się ze szwedzką muzyką ludową, mimo pewnych różnic w warstwie harmonicznej. Zainspirowało mnie to do przygotowania jazzowych aranżacji wybranych utworów specjalnie na festiwalowy koncert. Moja muzyczna fantazja przeniosła mnie w zupełnie nowe miejsca, a przy udziale towarzyszących mi wspaniałych muzyków, Zbyszka i Wojtka, koncert okazał się niesamowitym przeżyciem, szczęśliwie zachowanym w formie płyty, którą mają Państwo przed sobą. Pozostaje mi tylko wyrazić nadzieję, że również poczujecie radość i moc płynącą z tego koncertowego nagrania, które jest efektem doskonałej polsko-szwedzkiej muzycznej współpracy”. (Ulf Johansson Werre)

 

„Znakomite jazzowe wersje muzyki ludowej tworzone były wcześniej przez Jana Johanssona – szwedzką legendę fortepianu. Ta płyta zawiera niezwykle udane jazzowe adaptacje szwedzkich i polskich melodii ludowych stworzone przez Ulfa Johanssona Werre przy współudziale polskich muzyków. Na płycie możemy usłyszeć Ulfa na fortepianie i puzonie, Zbigniewa Wrombla na kontrabasie oraz Wojciecha Lubczyńskiego na perkusji. Muzyka, którą tworzą emanuje energią, fantazją i prawdziwym urzekającym swingiem. Tego wspaniale się słucha!”. (Hacke Björksten – szwedzka legenda jazzu, saksofonista tenorowy, kompozytor i bandleader)


label: For Tune 2020
nr kat. 0146(091)
format: CD, jewel case


 

Product reviews (0)

Currency
Languages
up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl