Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Muzyka klezmerska – płyty na jesienne wieczory

Muzyka klezmerska – płyty na jesienne wieczory

Szukasz nowych, muzycznych inspiracji, nie interesują Cię znane przeboje i utarte ścieżki? Marzysz o doskonałym połączeniu wielu instrumentów w jednym tylko utworze? Zwróć uwagę na płyty z muzyką klezmerską, niegdyś towarzyszącą żydowskim obrzędom religijnym. Współcześnie, będąc muzyką rozrywkową łączy brzmienie trąbki, instrumentów perkusyjnych, harfy, liry, skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Poznaj tradycyjny repertuar klezmerski w jego nowej, inspirującej aranżacji. Zadbaj, by tegoroczna jesień służyła muzycznym odkryciom i już teraz uzupełnij kolekcję o płyty z muzyką klezmerską. 

 

Brzmienia odkryte na nowo

Leopold Kozłowski, zespoły Mazel i Klezzmates, Bente Kahan i inni, poznaj artystów, którzy podjęli się wskrzeszenia klezmerskich brzmień w zupełnie nowych aranżacjach. Rekomendowane przez nas płyty z muzyką klezmerską to tradycyjny klezmerski repertuar wzbogacony współczesną interpretacją. Odkryj muzykę, która wyraża ogrom najbardziej autentycznych emocji, towarzyszącym ludziom każdego dnia. Odkryj muzykę, która jest błagalną prośbą i modlitwą. Odkryj muzykę przede wszystkim wielowarstwową, dającą ogrom możliwości interpretacyjnych. Odkryj muzykę doskonałą na jesienne wieczory. 

 

Polecane albumy

Płyty z muzyką klezmerską, które pragniemy oddać w Twoje ręce, nieustannie nas zachwycają. Doskonali artyści, czujący ducha klezmerskich brzmień, współczesne interpretacje, zupełnie nowe pomysły i instrumenty, które nie były wcześniej kojarzone z tym gatunkiem muzycznym – skrzypce, klarnet i kontrabas to doskonały przepis na spektakularny sukces. Współczesne płyty z muzyką klezmerską to świadectwo jej odrodzenia. Muzyka ta stała się także inspiracją dla artystów tworzących swoistego rodzaju awangardę muzyczną, uzupełniając klasyczne brzmienia klezmerskie elementami jazzowymi. Album zespołu Klezzmates to oryginalny wyraz indywidualnego poszukiwania drogi wśród pozornie tylko przebrzmiałych klezmerskich melodii, mający bezpośredni związek z odrodzeniem się kultury żydowskiej w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Płyty z klezmerską muzyką to także twórczość Leopolda Kozłowskiego, która stanowi zapis wszystkich jej unikalnych cech oraz grupy Mazel, która w dawne utwory tchnęła nowe życie.

Znajdź brzmienia, które są Ci bliskie i rozsmakuj się w muzyce narodzonej od nowa!

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl