Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Anna Maria Staśkiewicz, Marcin Sikorski - Lutosławski / Schnittke / Prokofiev

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Lutosławski

  1. Subito

Schnittke

  1. Sonata no. 1: Andante
  2. Sonata no. 1: Allegretto
  3. Sonata no. 1: Largo
  4. Sonata no. 1: Allegretto Scherzando

Prokofiev

  1. Sonata no. 1 in F Minor, op. 80: Andante Assai
  2. Sonata no. 1 in F Minor, op. 80: Allegro Brusco
  3. Sonata no. 1 in F Minor, op. 80: Andante
  4. Sonata no. 1 in F Minor, op. 80: Allegrissimo - ...

 

Anna Maria Staśkiewicz -  z wyróżnieniem ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego (2007). Swoje umiejętności doskonaliła m.in.. pod kierunkiem prof. Wandy Wiłkomirskiej oraz Tatiany Grindenko. Jest laureatką konkursów  skrzypcowych m.in.: III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie koncertu skrzypcowego W.A. Mozarta, a także laureatką Plebiscytu Słuchaczy Programu II Polskiego Radia w XIII Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2006), Nagrody za najlepsze wykonanie koncertu skrzypcowego W.A. Mozarta podczas XXII Międzynarodowego Konkursu Valsesia Musica we Włoszech (2006), I Nagrody w V Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2001) oraz I Nagrody w XVI Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze (2000).

Marcin Sikorski (ur. 1971) jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Bytomiu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; był uczniem Bogumiły Ścigały oraz studentem Marii Szwajger-Kułakowskiej, w dziedzinie kameralistyki kształcił się również pod kierunkiem m.in. Isaaca Sterna, Leona Fleishera, Eriki Frieser, Bruno Canino, Emanuela Axa oraz muzyków kwartetów La Salle, Juilliard, Emerson, Guarneri.

Jest dwukrotnym laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Usti n. Łabą, zdobywcą pierwszych nagród w konkursach muzyki kameralnej w Paryżu i Gdańsku oraz laureatem konkursów w Pörtschach, Vercelli i Krakowie.

W opinii krytyki uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-kameralistów. Wielokrotnie wyróżniany był jako najlepszy pianista podczas międzynarodowych i krajowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Ljubljanie, Poznaniu, Lublinie i Gdańsku, a ostatnio podczas VII Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi. Był oficjalnym pianistą VI Konkursu im. Józefa Joachima w Hanowerze i II Konkursu im. Benjamina Brittena w Londynie oraz XI, XII i XIII Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wielokrotnie brał udział jako pianista podczas kursów mistrzowskich w Austrii, Niemczech, Holandii i Polsce, współpracując z takimi sławami jak H. Krebbers, E. Friedmann, Ch. Treger, T. Grindenko, G. Żyslin, A. Lysy, W. Wiłkomirska, S. Kamasa, J. Kaliszewska, B. Nizioł, M. Baranowski, B. Bryła.


wydawca: Śląskie Towarzystwo Muzyczne 2009
format: CD, digipack


 

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl