Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

DRUM FREAKS & Wallis Buchanan Smyrna

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

1. Smyrna Milo Kurtis 13:47
2. Yidaki Wallis Buchanan 9:14
3. Tamara Milo Kurtis 16:16
4. Łana Mateusz Pospieszalski 8:02
5. Tybet Drum Freaks 6:07
6. Wariorrs Dance M. Kurtis & J.Y. Iwański 2:54
7. Sun Play J. Yanina Iwański 8:48
8. Iguana M. Kurtis & W. Buchanan 5:37
 

wykonawcy:
Wallis Buchanan (ex Jamiroquai) – didjeridoo
Janusz "Yanina" Iwański - gitary, głos, instrumenty perkusyjne
Piotr Iwicki - piano, syntezatory, instrumenty perkusyjne
Joannis Kurtis - konga, instrumenty perkusyjne
Mateusz Pospieszalski - saksofony, flety, klarnet basowy, instr. perkusyjne
Milo Kurtis - lider i twórca zespołu - djembe, okaryna, sanza, didjeridoo, fanfara, głos, instrumenty perkusyjne
 


Nagrania na żywo dokonano w kościele św. Jana w Gdańsku
wydawca: Milo Records 2003
nr kat. MR 106
nośnik: CD, etui plastik


 

Info wydawcy:
Milo Kurtis - multiinstrumentalista, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata. Grek z pochodzenia, dla którego Polska stała się miejscem pobytu, takim samym jak Ameryka, gdzie mieszkał kilkanaście lat. Jest bowiem zwolennikiem świata bez granic. Nie tylko muzycznego.
Przygodę z muzyką rozpoczął od występów z Grupą w Składzie na początku lat 70-tych, grając w niej muzykę tzw. intuicyjną, eksperymentalną, z którą wystąpił na Warszawskiej Jesieni. W 1972 roku wspólnie z gitarzystą Wojtkiem Waglewskim założył zespół Ya-Sou, odwołujący się do muzyki etnicznej i folkowej. Od 1975 roku po odejściu Marka Jackowskiego rozpoczął występy w legendarnej grupie Osjan. W 1975 roku razem z Markiem Jackowskim założył jeden z najbardziej uznanych zespołów polskiej sceny Maanam. Równolegle przez półtora roku grał z Osjanem i z Maanamem, ale więzi z Osjanem okazały się silniejsze. Brał udział w powstawaniu zespołu Izrael, grającego muzykę reggae, występował w funkowej grupie Zgoda, następnie w zespole Deuter oraz Voo Voo. Wielokrotnie występował z Tomaszem Stańko.
W Stanach Zjednoczonych mieszkał najpierw w Nowym Yorku, później w Berkeley w Kalifornii. Występował tam w bardzo różnych zespołach grających muzykę od rocka, folku, muzyki etnicznej do free jazzu. Po trwającej 11 lat nieobecności wrócił do Polski i w grudniu 1996 roku zorganizował koncert poświęcony pamięci Dona Cherry, zmarłego kilka miesięcy wcześniej. W tym czasie reaktywowała się grupa Osjan.

Obecnie największą pasją Milo Kurtisa jest grupa Drum Freaks, do której zaprasza oprócz polskich muzyków instrumentalistów z Ameryki, Afryki i Grecji (Bob Stewart, Wallis Buchanan – Jamiroquai, Diamandis Mastrogianakis, Jorge Nascimento i inni).
Po dojściu do zespołu Janusza "Yaniny" Iwańskiego profil grupy uległ zmianie. Pojawiło się więcej elementów melodyczno-harmonicznych. Muzyka zespołu - określana mianem open music jest muzyką otwartą na wszelkie wpływy. W muzyce Drum Freaks spotykamy pierwiastki zaczerpnięte z różnych kultur świata, łączące się z improwizowanymi elementami muzyki jazzowej, elektronicznej i klasycznej.
Koncert Drum Freaks to muzyczna szczerość, rytuał rytmu, dźwięków i ciszy, podróż w świat magicznych zjawisk. Milo nazywa swoje koncerty podróżą dookoła mózgu.

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl