Promocje
Ceumar - Sons Do Brasil - Dindinha
Ceumar - Sons Do Brasil - Dindinha

49,90 zł

Cena regularna: 59,90 zł

szt.
IBRO LOLOV GYPSY ORCHESTRA    Bulgarian Gypsy Music
IBRO LOLOV GYPSY ORCHESTRA Bulgarian Gypsy Music

49,90 zł

Cena regularna: 54,90 zł

szt.
JOSÉ COLÁNGELO  Duende Y Misterio: Tangos y Milongas de Buenos Aires
JOSÉ COLÁNGELO Duende Y Misterio: Tangos y Milongas de Buenos Aires

39,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

szt.
DANILO REA FLAVIO BOLTRO  Opera - Live at Schloss Elmau
DANILO REA FLAVIO BOLTRO Opera - Live at Schloss Elmau

59,90 zł

Cena regularna: 74,90 zł

szt.
NATACHA ATLAS & the Mazeeka Ensemble - Ana Hina
NATACHA ATLAS & the Mazeeka Ensemble - Ana Hina

39,90 zł

Cena regularna: 49,00 zł

szt.
ESBJÖRN SVENSSON TRIO e.s.t.  Strange Place For Snow
ESBJÖRN SVENSSON TRIO e.s.t. Strange Place For Snow

59,90 zł

Cena regularna: 79,90 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Marcin Bożek / Tomasz Gadecki - WORK Olbrzym i kurdupel

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 44,50 zł

Cena regularna:

44.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

  1. Part I
  2. Part II
  3. Part III
  4. Part IV
  5. Part V
  6. Part VI

 

Tomasz Gadecki - saksofon tenorowy;
Marcin Bożek - gitara basowa

To duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego.

Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a wręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.

 

Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule Frrrrr.... 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem Six Philosophical Games. Duet występował na kilku festiwalach między innymi Jazz Jantar w Gdańsku czy Dzianie się w Olsztynie gdzie otrzymał wyróżnienie.

 

Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu, który jest także tworzony - improwizowany podczas koncertu. Przez wiele lat wspólnych prób i eksperymentów wytworzyli swój własny świat muzyki improwizowanej co ciekawe nie szukając odrębności czy inności za wszelką cenę ale raczej posługując się wieloma gatunkami, czerpiąc garściami z tego co przyczyniało się do indywidualnego rozwoju każdego z muzyków.

 

Płyta "Work" jest zapisem koncertu duetu, który odbył się w roku 2013 w Krakowie w klubie "Alchemia".

 


wydawca: Kilogram Records 2014
format: CD, ecopack


 

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl