Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Skrzypce w miniaturze - Marcin Ostrowski, Katarzyna Kaczorowska 2 CD

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

CD 1

  1. Claude Debussy - Clair de lune (arr. A. Roelens)
  2. Anton Webern - Vier stücke (Cztery utwory na skrzypce i fortepian) op. 7
  3. Manuel Ponce - Estrellita (arr. Heifetz)
  4. Bela Bartók - Rumuńskie tańce ludowe (arr. Szekely)
  5. Jean Sibelius - Berceuse op.79 nr 6
  6. Jean Sibelius - Mazurka op. 81 nr 1
  7. Maurice Ravel - Berceuse sur le nom de Gabriel Fauré
  8. Karol Szymanowski - La Berceuse d'Äitacho Enia
  9. Fritz Kreisler - Kaprys cygański
  10. Ernest Bloch - Abodah
  11. Aram Chaczaturian – Song-Poem

CD 2

  1. Fritz Kreisler: Preludium i Allegro w stylu Pugnaniego
  2. Charles-Auguste de Bériot: Scéne de ballet Op. 100
  3. Fritz Kreisler: La Gitana
  4. Pablo de Sarasate: Malagueña Op. 21 nr 1
  5. Ernest Bloch: Nigun (Suita „Baal Shem”, nr 2)
  6. Tomaso Antonio Vitali: Chaconne

 

Album „Skrzypce w miniaturze”  to aż 17 muzycznych obrazków będących efektem wieloletniej współpracy Marcina Ostrowskiego z pianistką Katarzyną Kaczorowską. Wspólną płaszczyzną dla dwóch płyt jest tematyka miniatur instrumentalnych, których interpretacja znajduje się w centrum artystycznych zainteresowań wrocławskiego skrzypka.

Kryterium doboru repertuaru na CD1 stanowi różnorodność stylistyczna w okresie pierwszej połowy XX wieku, będąca tematyką pracy doktorskiej artysty. Wśród jedenastu zaprezentowanych utworów znajdziemy szeroki wachlarz kompozycji, od światowych hitów z pogranicza muzyki klasycznej i popularnej po awangardowe eksperymenty z formą i brzmieniem.

Drugi krążek prezentuje wcześniejsze nagrania Marcina Ostrowskiego z zabytkowego Dworku Chopina w Dusznikach-Zdrój, stanowiące muzyczną podróż przez epoki. W Preludium i Allegro w stylu Pugnaniego przenosimy się do klasycyzmu, gdy uczeń Viottiego – Gaetano Pugnani zachwycał swą grą na koncertach salonowych. Fritz Kreisler tak wiernie oddał charakter twórczości włoskiego mistrza, że przez 25 lat, między 1910 a 1935, kompozycja ta uchodziła za odnalezione, oryginalne dzieło Pugnaniego. Kolejnym przystankiem naszej podróży jest XIX-wieczna Francja. Charles-Auguste de Bériot ukazuje scenę francuskiego baletu i urzeka bogactwem melodii w Scene de balet. Warto zauważyć, że ten słynny twórca franko-belgijskiej szkoły skrzypcowej wykształcił tak wspaniałych wirtuozów, jak Henri Vieuxtemps i Heinrich Wilhelm Ernst.

Marcin Ostrowski w wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w klasie talentów prof. Michaiła Kuzniecowa i Wiktora Kuzniecowa. Następnie doskonalił grę w klasie profesora Wojciecha Malińskiego, kończąc z wyróżnieniem  Akademię Muzyczną w Poznaniu. W 2016 roku wraz z zespołem Diverso String Quartet ukończył studia mistrzowskie na Universitaet der Kuenste w Berlinie w klasie słynnego Artemis Quartet. Elitarne International Artist Diploma w Royal Northern College of Music w Manchesterze w Wielkiej Brytanii dopełniło jego edukację w zakresie kameralistyki. Podczas studiów i kursów mistrzowskich doskonalił grę pod okiem wielu światowej sławy pedagogów: Idy Haendel, Wandy Wiłkomirskiej, Maxima Vengerova, Tomasza Tomaszewskiego, Nataschy Prischepenko, Alexandra Sitkovetskego, Viniety Sareiko, Gregora Sigla, Pavla Fischera i Roberta Szredera.

 

Artysta ma także w dorobku płytę z polskimi kwartetami smyczkowymi, nagraną z Diverso String Quartet, wydaną przez wydawnictwo RecArt w 2018 roku. Gra na osiemnastowiecznym instrumencie przypisywanym Pietro Antonio Landolfiemu.


wydawca: Recart  2018
nr kat.: RecArt0028
format: CD, jewel case


 

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl