Promocje
TEATR ZWIERCIADŁO Piusenki lwowskie
TEATR ZWIERCIADŁO Piusenki lwowskie
17,00 zł 9,90 zł
szt.
KRZYSZTOF KOMEDA  Knife in the Water
KRZYSZTOF KOMEDA Knife in the Water
33,00 zł 29,90 zł
szt.
KRZYSZTOF KOMEDA Ballads
KRZYSZTOF KOMEDA Ballads
39,90 zł 27,90 zł
szt.
JACEK KOCHAN    Double Life Of Chair
JACEK KOCHAN Double Life Of Chair
33,00 zł 24,90 zł
szt.
BOGDAN HOŁOWNIA TRIO   On The Sunny Side
BOGDAN HOŁOWNIA TRIO On The Sunny Side
32,00 zł 24,90 zł
szt.
NEW BONE   It's Not Easy
NEW BONE It's Not Easy
29,00 zł 19,90 zł
szt.
JACEK KOROHODA   If It Happens
JACEK KOROHODA If It Happens
27,00 zł 19,90 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

SARAKINA - Sarakina

Dostępność: dostępny
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

1. Monastyr   / 5:15 /  mp3 fragment
2. Ohrid   / 2:50 /
3. Makedonsko   / 3:15 /
4. Morava   / 4:14 /
5. Daichovo   / 4:28 /
6. Rofinka   / 5:19 /
7. Plovdivska rachenitsa   / 4:10 /  mp3 fragment
8. Komitsko   / 4:32 /  mp3 fragment
9. Samuil   / 4:27 /
10. Dilmana   / 6:28 /
11. Kyrillikata III   / 2:43 /
12. Sarakina II   / 5:37 /

czas łączny : 53:25

Skład zespołu:
Jacek Grekow - akordeon, gajda, kaval
Jan Mlejnek - klarnet, tambura
Bartosz Mlejnek - kontrabas
Współpraca:
Weronika Grozdew - śpiew
Bartosz Zwolski - tarambuka
Realizacja nagrania:
Tadeusz Mieczkowski

 


Nagrania dokonano w Studiu Polskiego Radia S-4 w październiku 2001
wydawca: Zespół SARAKINA
nośnik: CD, digipack


 

Płyta "SARAKINA - Grekow.Mlejnek.Mlejnek" jest pierwszą wspólną produkcją zespołu SARAKINA. Utwory znajdujące się na płycie są kompozycjami i aranżacjami melodii i motywów muzycznych pochodzących z Bułgarii i Macedonii. Oryginalny skład instrumentalny, profesjonalne przygotowanie muzyków jak i znakomity materiał muzyczny sprawiają, iż płyta niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Utwory, zainspirowane dynamicznymi, porywającymi tańcami bałkańskimi, poprzeplatane są nostalgicznymi pieśniami kontrastującymi nastrojem i tempem, nawiązującymi do archaicznych śpiewów. Płyta SARAKINA to muzyka z pogranicza folku, jazzu, muzyki poważnej i sakralnej. Powstała przy współpracy z Polskim Radiem S.A. i Radiowym Centrum Kultury Ludowej.

Zespół "SARAKINA" wykonuje muzykę pochodzącą z regionów Bułgarii i Macedonii. Tworzą ją profesjonalni muzycy, absolwenci i studenci wyższych szkół muzycznych. Ich pasją jest granie i popularyzowanie niepowtarzalnej muzyki narodów bałkańskich. W skład ich repertuaru wchodzą utwory, których melodyka i rytmika zaczerpnięta z oryginalnych źródeł została opracowana i uzupełniona brzmieniem oryginalnych instrumentów, jak również wzbogacona śpiewem etnicznym. Zespół istnieje od 1999 roku.

"Sarakina to orientalne imię pięknej dziewczyny z Bałkanów, wioska w Grecji i nazwa zespołu z Białegostoku grającego muzykę o bułgarskich korzeniach. (...) Grają kompozycje i aranżacje melodii i motywów muzycznych pochodzących z Bułgarii i Macedonii (...) Jak w kalejdoskopie mieszają się tempa i nastroje, a nawet epoki: obok archaicznych zaśpiewów sąsiadują jazzowe, wirtuozersko zagrane wstawki, a klarnet "gada" z etnicznymi instrumentami."
MONIKA ŻMIJEWSKA (Gazeta Wyborcza)

"Koncertu zespołu SARAKINA powinni posłuchać zarówno wielbiciele muzyki bałkańskiej jak i ci, którzy jej nie lubią. Pierwsi usłyszą swą ulubioną muzykę w wysmakowanych, subtelnych aranżacjach. Drudzy mogą przekonać się, że w przeciwieństwie do nachalnych, kiczowatych produkcji telewizyjnych - twórczość odwołująca się do bałkańskich korzeni może być piękna i inteligentna"
TOMASZ JANAS (Czas Kultury)

 Jacek Grekow studiował informatykę w Sofii, a następnie ukończył w 1996 Konserwatorium Wiedeńskie na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej. Jest współautorem płyty CD "Kyrillikata", która powstała przy współpracy z "Kultur Kontakt Austria" i "Wiener Integrationsfonds". Współautor muzyki do filmu "The Punishment" w reżyserii Gorana Rebicza (Wiedeń).

Jan Mlejnek obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Współpracował z jednym z najlepszych polskich teatrów "Wierszalin".

Bartosz Mlejnek - student Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Jest członkiem międzynarodowej orkiestry "Gustav Mahler Jugendorchester".

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl